Scroll to top

Po 5-ių metų į Kauną sugrįžta grandiozinis ansamblio „Nemunas“ projektas


Ansamblis Nemunas - December 17, 2019 - 0 comments

Didžiausias Lietuvoje studentiškas tautinio meno ansamblis KTU „Nemunas“ – oficialiai praneša apie 70-ojo jubiliejaus koncertus visam Kauno miestui ir šaliai. Jubiliejus ypatingas dėl kauniečių ir išeivių suvienijimo. Tai lyg tautinio meno Dainų šventė, kuri tokio formato vyksta vienintelė Lietuvoje. Suvienija ne tik kauniečius, bet ir išeivius. Paskutinį kartą vykusio jubiliejaus valdybos pirmininkė, nemunietė – Sandra Galdikaitė pateikia priežastis kuo ši šventė žmonėms ypatinga.

„Tada buvo likusios 2 minutės iki generalinės repeticijos pradžios Sporto Halėje. Skrendu apsirengusi tautiniais rūbais per užkulisius. Bėgu, jaučiu kad tuoj gausiu „pompą“. Viena ranka pasikėlusi sijoną, kad neapvirščiau, kita ranka laikau raciją prie burnos ir burbuliuoju kitiems, kas dar nepadaryta.

Užšokau į sceną ant antros eilės pakylos, kai jau baiginėjosi kūrinio įžanga. Atgavusi pusiausvyrą užtraukiau melodiją visu balsu. Nuo bėgimo trūko oro, bet dainavau toliau.

Fiu, 2 minutės atokvėpio. – galvoju sau.

Sandraaa, pšššš pšššš, girdi? Čia dar reikia…. – bedainuojant girdžiu racija šnypščia ir nerimsta. Ir taip visą repeticiją, koncertą ir dar prieš tai dar kelis mėnesius likus iki paskutinio – grandiozinio koncerto.

Repeticija baigėsi. Visi vėl subėgom į užkulisius, o mes organizatoriai – kaip akis išdegę. Stoviu užkulisiuose, jaudinuosi.

Kažin kiek čia tų žmonių Kauno Sporto Halėje susirinko. Ar bus bent pusę vietų užsėsta? – uždavinėju klausimus sau mintyse ir nusprendžiu pasmalsauti pro užkulisių užuolaidos kraštą.

Viena ranka patraukiu sunkią medžiagą į šoną ir atsiveria Halės žiūrovų panorama! Salė pilnut pilnutėlė! Žmonės vis dar upeliais plaukia pro šoninius įėjimus. Kai kurie jau įsitaisę sėdėti ant laiptelių, kad tik pavyktų pamatyti koncertą.

Žinot? Nesusivaldžiau ir apsižliumbiau. Bet už minutės turėjom lipti į sceną. Susikaupiau, išsišiepiau ir su visais nemuniečiais nužingsniavome pradėti koncerto.“

Jubiliejaus tikslas – suvienyti kauniečius ir išeivius

Bet iš tiesų svarbiausia čia yra tai, dėl ko ansambliečiai ir visa organizacinė valdyba pluša.

Kauno technologijos universiteto tautinio meno ansamblio „Nemunas“ jubiliejus vyksta kas 5-is metus. Į praėjusį – 65-ajį jubiliejų susirinko keli tūkstančiai žiūrovų iš visos Lietuvos ir Pasaulio. Vyko 4 skirtingų specifikų koncertai:

  • Nemuno choras ir muzikantai surengė bažnytinės muzikos koncertą Sobore
  • Jungtinis Nemuno ir jo draugų iš Baltijos šalių koncertas
  • Pasaulinės muzikos koncertas su dainininkais ir Nemuno orkestru
  • Finalinis – grandiozinis koncertas Kauno sporto Halėje, kuriame koncertavo keli šimtai Nemuniečių.

Per visą ansamblio gyvavimo laiko duomenų bazėje yra įtraukta apie 1600 ansambliečių. Tarp jų ir žinomi šalies visuomenės veikėjai. Visi jie studijavo Kaune ir lankė ansamblį Nemunas. Tam, kad tie žmonės ir vėl sugrįžtų į savo miestą, gyventojus sujudintų išlįsti į tautinio meno koncertų sales – reikalinga itin emociškai stipri priežastis.

Šie koncertai ir yra būdas, kuris daro protu sunkiai paaiškinamas pasekmes. Koncertų repertuaras ir jo atlikimo būdas yra toks, kad net ir didžiausias skeptikas pradeda didžiuotis būdamas lietuviu. O surūgęs kaunietis pradeda didžiuotis, kad gyvena šiame mieste.

Priežastis – šiuolaikiškas, unikalus ir jautrus priminimas apie lietuvių šaknis senosios sostinės – Kauno atvaizde.

70 – asis jubiliejus tęsis visus metus

Visas koncertų ciklas prasidės 2019 m. Gruodžio 8 d. Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčioje (Sobore) ir baigsis 2020 m. grandioziniu tautinio meno koncertu jau atnaujintoje Kauno sporto halėje.

Tema: SUGRĮŽIMAS į ten, kur yra gera: miestą, namus, šalį, draugų būrį, prisiminimus.

Jubiliejus bus tautinis, bet inovatyvus. Koncertai pasakos apie mūsų ištakas per žmonių istorijas. Masiniai šokių brėžiniai, šimtai dainuojančių balsų ir muzikantų nuo 18 iki 92 metų. Taip, atlikėjų amžius toks mišrus, kad dar kartą įrodomas lietuvių kartų susivienyjimas.

Bei, žinoma, ansambliečiai suvažiavę iš viso Pasaulio: nuo Europos iki užjūrio, vardan Kauno, vardan savo gimtojo krašto žmonių.

Related posts